Pro spotřebitele

Jako zákazník můžete být prostřednictvím tohoto programu přesně informován o tom, který návrhář, výrobce či prodejce nepodporuje prodej kožešinových výrobků. Tím, že na základě těchto informací máte možnost preferovat jednu obchodní společnost oproti jiné, můžete ovlivnit další nabídku obchodníků a dosáhnout tak změn v nabídce na trhu a následně i ve snížení počtů zabíjených zvířat. K tomu stačí sledovat náš Seznam, kde naleznete průběžně aktualizované soupisy všech subjektů i společností připojených k programu. To, zda se Váš oblíbený obchod k programu Obchod bez kožešin připojil a vyjádřil tím jasné stanovisko k pravým kožešinám, zjistíte také podle loga s liškou, které zúčastněné společnosti vystaví ve svých prodejnách.


Existuje však mnoho dalších způsobů, jak můžete pomoci tzv. kožešinovým zvířatům:

1. Pomozte nám propagovat program Obchod bez kožešin. Můžete k tomu využít náš letáček (máte-li zájem o jeho tištěnou verzi napište si o ni prosím na e-mail materialy@svobodazvirat.cz).
2. Vyzvěte svého oblíbeného obchodníka, aby se připojil k programu Obchod bez kožešin. Vzorový dopis/e-mail najdete zde.
3. Ukažte obchodníkům, že si přejete nakupovat v obchodech bez kožešin, a staňte se fanoušky facebookové stránky Obchod bez kožešin. Pozvěte k účasti své přátele.
4. Můžete-li, přidejte na své internetové stránky odkaz na web projektu Obchod bez kožešin - www.obchodbezkozesin.cz.
5. Podpořte aktivity organizace Svobody zvířat, jejíž cílem je pomoci těm, kdo se sami nemohou bránit.

Za jakoukoli formu pomoci děkujeme!